سینمایک ( سایت سانسور ) | دریافت و تماشای فیلم و سریال اختصاصی سانسور شده بصورت سانسور لباس و حذفی همانند صدا و سیما بدون حذف اضافی قسمت های اکشن و ترسناک

شما اینجا هستید:
نقد Parasite 2019 سینمایک

نقد Parasite 2019 سینمایک

نقد پارازیت انگل

نقد و بررسی کوتاه و مفید از فیلم زیبای Parasite 2019

توصیه می شود قبل از خواندن نقد فیلم را با دقت تماشا کنید

برای دانلود رایگان فیلم Parasite 2019 در سینمایک کلیک کنید

انگل آخرین ساخته بونگ جون هو کارگردان کره ای یکی از بهترین فیلم های سال است.

در فیلم با سه نوع انگل مواجه هستیم :

  •  انگل نوع اول خانواده کیم هستند که از خانواده پارک تغذیه می کنند
  • انگل نوع دوم خانواده پارک هستند که از خانواده کیم به علت شرایط مالی سو استفاده می کنند و در چند سکانس مهم فیلم این نگاه دیده می شود.
  • انگل نوع سوم شوهر زن خدمتکار است که از خانواده میزبان تغذیه کرده و منتظر فرصت مناسب است تا خطرناک ظاهر شود.

داستان فیلم از جایی شروع می شود که ما شاهد خانواده ای‌ کره ای هستیم که برای گذران زندگی مجبور به چسباندن بسته های پیتزا به یکدیگر هستند و در ادامه شاهد نفوذ زیرکانه و انگل وار این خانواده به خانواده ثروتمند داستان می باشیم.
در سکانسی از فیلم که زن و شوهر ثروتمند بر روی مبل خوابیده اند و خانواده کیم در زیر میز گیر افتاده اند و آقای کیم سینه خیز در حال فرار از آن محل است با روشن شدن چراغ پسر خانواده ا‌و از حرکت ایستاده و به مانند سوسکی از جای خود تکان نمی خورد و این صحنه حقارت او را نشان می دهد که از چه جایگاهی آمده است و سیر سقوط خانواده کیم شکل می گیرد و در ادامه همزمان با پایین آمدن از آن پلکان بلند و طولانی شاهد سقوط کامل آن ها می باشیم.
در جای جای فیلم اشارات و نکته های ظریفی از پتانسیل انتقام جویی خانواده فقیر فیلم می شود که به طور مثال گفتگوی خانم و آقای پارک درباره بوی بد خانواده کیم و پرداخت اضافه کاری برای کار بیشتر همه و همه دست به دست هم می دهند تا‌ سکانس قتل آقای پارک رخ بدهد.
بونگ جون هو کارگردان فیلم با نشان دادن خانواده های کیم و پارک به فاصله طبقاتی در جامعه امروز کره جنوبی و جهان به شکل هنرمندانه ای میپردازد.
اما چرا با اینکه رفتار خانواده کیم غیر اخلاقی است ولی اکثرا با آن ها همذات پنداری می کنیم؟
زیرا در هر کدام از ما انسان ها این حس وجود دارد که بتوانیم بدون تلاش از منبعی سرشار به صورت انگلی تغذیه کنیم.
قصدم در این یادداشت مکدر کردن انسان ها نیست ولی تا اکنون چند بار شده که دوست داشته باشیم به مانند خانواده کیم این چنین موقعیتی داشته باشیم؟
نوشتن درباره فیلم زیبای انگل ساخته بونگ جون هو کارگردان توانمند سینمای جهان که با قطار برف شکن قبلا اثری درخشان و چند لایه ارائه کرده بود بسیار لذت بخش است ولی بنده به همین اکتفا کرده و در پایان به یکی از سکانس های مهم فیلم اشاره می کنم که به پایان بندی کلیشه ای فیلم در خیال پسر خانواده کیم می پردازد که با واقعیت موجود فاصله زیادی دارد و مشخص نیست تا چه زمانی آقای کیم باید به زندگی انگلی خود ادامه بدهد و آیا اصلا توان ادامه دادن به این زندگی را دارد؟

 

منبع :  سینمایک

نویسنده : رضا بابادی

۰.۰۰ avg. rating (۰% score) - ۰ votes