سایت سینمایک ( تیم سانسور 3AN3OR ) | مرجع تولید محتوای سینمایی رسانه های VOD با حرفه ای ترین روش های روتوسکوپی و طراحی لباس بدون تاثیر در خط داستانی فیلم

نبود جلوه های ویژه در فیلم «Dunkirk»

DunkirkDunkirk
«دانکرک» تازه ترین فیلم ژانر جنگ در هالیوود به حساب می آید که توسط «کریستوفر نولان» کارگردانی شده است. فیلمی که به گفته ی بسیاری از منتقدان بهترین اثر نولان به حساب می آید و علاوه بر آن می توان نام Dunkirk را در بین اسامی برترین آثار جنگی قرار داد. این فیلم که همچنان در حال اکران سینمایی است با بودجه ی ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و تا چند روز آینده از مرز ۵۰۰ میلیون دلار فروش عبور خواهد کرد. از جمله بازیگران این فیلم می توان به «تام هاردی»، «هری استایلز» و «کیلین مورفی» اشاره کرد. داستان این فیلم به «نبرد دانکرک» در جنگ جهانی دوم می پردازد. تازه ترین خبری که پیرامون این فیلم در اختیار است مربوط به مصاحبه ی اخیر کارگردان آن در جشنواره ی فیلم «تورنتو» می باشد. در این مصاحبه که ساعاتی پیش منتشر شده از زبان نولان می خوانیم که برای ساخت این فیلم خبری از «تکنیک کروماکی» یا همان پرده های سبز رنگ نبوده است. با استفاده از این تکنیک می توان در پس زمینه ی تصاویر ضبط شده، جلوه های ویژه و جزئیات دلخواه را گنجاند.

انفجار هایی که در ساحل و در اطراف بازیگران مشاهده می کنید همگی بخشی از فیلم بوده و واقعی هستند. خبری از پرده ی سبز رنگ نبود و هر آن چه دیدید واقعی بوده است. ما می توانستیم به راحتی از تکنیک های موجود برای راحت تر کردن کار مان استفاده کنیم ولی چنین کاری باعث می شود حس کنید فیلم تان واقعی نیست. بنظر ما جلوه های ویژه ی کامپیوتری و تکنیک های موجود پاسخگوی تنوع لحظات و تصاویری که چهره ی واقعی جنگ جهانی دوم را نشان می دادند نبودند و تصمیم گرفتیم همه چیز را واقعی فیلمبرداری کنیم.

همان طور که گفته شد Dunkirk در آینده ی نزدیک فروش ۵۰۰ میلیون دلاری را تجربه خواهد کرد. فروشی که می توان آن را یک روسفیدی بزرگ برای تابستان ناامید کننده ی هالیوود به حساب آورد. در میان حجم انبوه فیلم های بلاک باستر تابستانی که گذشت تعداد آثاری که توانستند فروش خوبی داشته باشند انگشت شمار بود و همین امر باعث شد بسیاری از منتقدان و تحلیل گران سینمایی، تابستان ۲۰۱۷ میلادی را یکی از بدترین فصل های تاریخ سینمای معاصر به حساب آورند.

Rate this post
۰.۰۰ avg. rating (۰% score) - ۰ votes