سایت سینمایک ( تیم سانسور 3AN3OR ) | مرجع تولید محتوای سینمایی رسانه های VOD با حرفه ای ترین روش های روتوسکوپی و طراحی لباس بدون تاثیر در خط داستانی فیلم

فیلم ماتریکس ۴ , ۵ , ۶ | سه گانه جدید The Matrix

فیلم ماتریکس ۴ , ۵ , ۶ | سه گانه جدید The Matrix | فیلم The Matrix – Child of Zion اولین فیلم سری جدید فیلم ماتریکس Matrix است.

فیلم ماتریکس ۴ , ۵ , ۶ | سه گانه جدید The Matrix در حال ساخت است.

این مجموعه ارتباطی با سه فیلم قبلی ندارند و که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده بودند. در این اطلاعات گفته شده که «مایکل بی.جردن» (Michael B. Jordan) که قبلا در فیلم Creed بازی کرده بود هم در ماتریکس جدید به ایفای نقش می‌پردازد.

در ادامه‌ی گزارش سایت The Hollywood Reporter  گفته شده که «جول سیلور» (Joel Silver) که تهیه کننده‌ی سه گانه‌ی اصلی ماتریکس بوده به عنوان تهیه کننده مجموعه جدید انتخاب شده است.

کیانو ریوز برای سه گانه ماتریکس ۲۶۲ میلیون دلار دریافت کرد. او برای فیلم اول ۱۰ میلیون $ به علاوه ۱۰ درصد از درآمد ناخالص گرفت.ماتریکس ۱ در نهایت ۴۶۰ میلیون دلار در کل دنیا فروش کرد در کل ۵۶ میلیون دلار آن به ریوز رسید. برای هر کدام از فیلم های دوم و سوم هم او ۱۵ میلیون $ دستمزد به علاوه ۱۵ درصد از کل فروش فیلم ها را گرفت. ماتریکس ۲ ۷۴۲ میلیون دلار در کل دنیا فروخت و ۱۲۶ میلیون دلار عاید ریوز کرد. فیلم سوم ۴۳۰ میلیون دلار فروخت و ۸۰ میلیون دلار آن به ریوز رسید. این یعنی برای سه گانه ماتریکس، ریوز ۲۶۲ میلیون دلار گرفت. دستمزد ۱۲۶ میلیون دلاری کیانو ریوز برای فیلم دوم ماتریکس بالاترین دستمزدی که یک بازیگر برای تنها یک فیلم تابحال گرفته است. 

فیلم ماتریکس ۴ , ۵ , ۶ | سه گانه جدید The Matrix

ماتریکس 4

 • قبل
 • کیانو ریوز در نقش نئو / توماس اندرسون
 • لارنس فیشبرن در نقش مورفیس
 • کری-ان ماس در نقش ترینیتی
 • هوگو ویوینگ در نقش مأمور اسمیت
 • جولیا آراهنگا در نقش ایپاک
 • مارکوس چونگ در نقش تنک
 • مت دوران در نقش موس
 • پل گودارد در نقش مأمور براون
 • بلینا مک‌کلوری در نقش سویچ، او تنها فردی است که هنگام ورود به ماتریکس لباس‌های سفید به تن دارد
 • جو پانتولیانو در نقش سایفر
 • گلوریا فاستر در نقش پیشگو
 • آنتونی ری پارکر در نقش دوزر
 • روبرت تیلور در نقش مأمور جونز

قبل:

در آینده نزدیک، آزادی طلبان به کمک تجهیزات محرمانه خود با نئو که خود یک هکر کامپیوتری است ارتباط برقرار می‌کنند و به او شرح می‌دهند که حقیقتی که او تصور می‌کند یکشبیه‌سازی پیچیده کامپیوتری است به نام «ماتریکس» که توسط نوعی هوش مصنوعی بدخواه طراحی شده است. ماتریکس حقیقت را از بشریت مخفی می‌سازد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا یک زندگی متقاعدکننده و شبیه‌سازی شده در سال ۱۹۹۹ را داشته باشند. در حالی که ماشین‌ها در حال رشد کردن هستند و مردم را درو می‌کنند تا از آن‌ها به‌عنوان یک منبع انرژی دائمی استفاده کنند. مورفیس، رهبر این آزادی طلبان باور دارد که نیو «شخص برگزیده» است که انسان‌ها را به سوی آزادی هدایت کرده و ماشین‌ها را برخواهد انداخت. به اضافه نیو، ترینیتی و مورفیس در مقابل بنده سازی انسان‌ها توسط ماشین‌ها می‌جنگند، درحالی که نیو کم‌کم شروع به پذیرفتن نقش خود را به‌عنوان «شخص یگانه» می‌کند.

دانلود فیلم Matrix 4 با لینک مستقیم , دانلود فیلم ۴ Matrix دوبله فارسی

دانلود فیلم ۵ Matrix با لینک مستقیم , دانلود فیلم ۵ Matrix دوبله فارسی

در مقابل مأموران سیستم، مانع از خروج از ماتریکس می‌شوند. مأمور اسمیت که سرپرست مأموران دیگر است، خود از ماتریکس خسته شده و سعی در آزادی دارد. وی با نئو درگیر شده و نئو او را شکست می‌دهد؛ ولی مأموران سیستم (بر خلاف انسان‌ها) قابلیت جابجایی سریع را دارند و حتی در صورت مرگ، باز متولد می‌شوند. در طول فیلم، ببینده متوجه می‌شود که آزادی طلبان در تنها شهر باقی مانده در جهان به نام زایون زندگی می‌کنند که ماتریکس سعی در نابودی این شهر دارد.

فیلم ماتریکس ۴

کیانو به دیدار برادران واچوفسکی با جیمز کمرون درباره فیلمبرداری این دو فیلم به شیوه سه بعدی اشاره کرد و افزود در صورت فیلمبرداری این دو فیلم به شیوه سه بعدی، قسمت‌های ۴ و ۵ و ۶ “ماتریکس” به فیلم‌هایی ویژه و ماندگار تبدیل می‌شوند.

۳۳ حقیقت فیلم ماتریکس the matrix

 1. کیانو ریوز (Keanu reeves) برای فیلم “انقلاب‌های ماتریکس” (matrix revolution) ۱۵ میلیون دلار دریافت نمود، یعنی به ازای هر دقیقه تصویربرداری ۴۰۰۰۰۰ دلار.
 2. واچوفسکی ها (Wachowskis) بعدها اعلام نمودند که اگر نئو از آن‌ها می‌خواست قرص قرمز یا آبی را انتخاب کنند، هردویشان قرص آبی را انتخاب می‌کردند.
 3. بنرهای تبلیغاتی فیلم “ماتریکس بارگذاری مجدد” (The Matrix Reloaded) آن‌قدر پرطرفدار بود که توزیع‌کنندگان نگران دزدیده شدن آن‌ها بودند، به همین دلیل بنرها و تصاویر را با کدهای مخصوص به نام ” Caddyshack ۲″ و ” The Replacements” فرستادند. به دلیل وجود این نام‌ها برخی از سینماها نمی‌دانستند که این بنرها را تحویل گرفته‌اند و درنتیجه تا آخرین دقایق پیش از نمایش فیلم از آن‌ها استفاده نکردند.
 4. گوشه خیابانی که نئو و مأمور اسمیت در انقلاب‌های ماتریکس در آنجا دعوا می‌کردند همان‌جایی بود که در انتهای ماتریکس (The Matrix) نئو تماس تلفنی‌اش را برقرار کرد. باجه تلفن و تابلوهای خیابان (Pitt, Hunter,O’Connell) در گوشه خیابانی که در انقلاب‌ها آمده مشخص هستند.
 5. آهنگ زمینه ماتریکس در ابتدای تمام سری فیلم‌های ماتریکس نمایش داده شده و در ابتدای هر فیلم گام کلیدی آن یک واحد افزایش می‌یابد. برای ماتریکس نت “E”، برای ماتریکس بارگذاری مجدد نت “F” و برای انقلاب‌های ماتریکس نت “F” شارپ (#F).
 6. واچوفسکی ها در ابتدا برای ماتریکس به برادران وارنر (Warner Brothers) ۸۰ میلیون دلار را پیشنهاد دادند اما آن‌ها از پرداخت این مبلغ امتناع کرده و فقط یک‌دهم آن را پرداخت نمودند. واچوفسکی ها با این ۱۰ میلیون دلار ۱۰ دقیقه اول فیلم را ضبط نموده و آن را به‌عنوان صحنه آغازین به مدیران کمپانی نشان دادند. آن‌ها همچنین دو طراح کتاب‌های هنری به نام جف درو (Geof Darrow) و استیو اسکروک (Steve Skroce) را استخدام کردند تا کل صحنه به صحنه فیلم را در ۶۰۰ صفحه طراحی کنند. مدیران کمپانی آن‌قدر تحت تأثیر قرار گرفتند که حاضر شدند بودجه اولیه را پرداخت کنند.
 7. انقلاب‌های ماتریکس در همه شهرهای اصلی جهان در یک‌لحظه به نمایش درآمد. ۵ نوامبر ۲۰۰۳: ۶ صبح در لس‌آنجلس، ۹ صبح در نیویورک، ۲ بعدازظهر در لندن، ۵ بعدازظهر در مسکو، ۱۱ بعدازظهر در توکیو، ۱ صبح در سیدنی و غیره.
 8. وو پینگ یوئن (Woo-Ping Yuen) کارگردان صحنه‌های مبارزه در ابتدا از کارگردانی این فیلم امتناع کرد و دلیل آن را مسائل مالی عنوان نمود. بنابراین حقوقش افزایش یافت. سپس اعلام کرد تنها در صورتی کارگردانی را می‌پذیرد که بر صحنه‌های مبارزه کنترل کامل داشته و بازیگران را به مدت ۴ ماه آموزش دهد. واچوفسکی ها قبول کردند و درنتیجه دوئن مجبور شد کارگردانی آن صحنه‌ها را به عهده گیرد.
 9. تنها چند صحنه نقش اسمیت در انقلاب‌های ماتریکس توسط هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) اجرا شد. بقیه صحنه‌ها توسط بازیگرانی در همان جثه و ساختار فیزیکی اجرا شد که در مراحل پس از تولید سر ویوینگ بر تنه آن‌ها نمایش داده شد.
 10. برای فیلم‌برداری صحنه مکالمه تلفن همراه میان نئو و مورفیوس در ماتریکس، کیانو ریوز شخصاً و بدون کمک بدلکار از پنجره ساختمان بالا رفت. فاصله آن پنجره تا پایین ۳۴ طبقه بود.
 11. عینک‌های استفاده‌شده در فیلم‌های ماتریکس محصول شرکت Blinde است، شرکتی که به عینک‌های دست سازش می‌بالد. این شرکت بسیار مشتاق بود که از سایر رقبایش مانند Ray-Ban پیشی بگیرد، به همین دلیل برای هر شخصیت بر اساس نامش عینک جداگانه‌ای طراحی نمود.

فیلم ماتریکس the matrix

فیلم ماتریکس

 1. بزرگراه نشان داده‌شده در ماتریکس بارگذاری مجدد به‌طور اختصاصی برای صحنه تعقیب و گریز ساخته شد بود و پس از پایان فیلم تخریب شد.
 2. قرارداد واچرفسکی برای فیلم‌های ماتریکس بارگذاری مجدد و انقلاب‌های ماتریکس شاملی بندی بود که در ازای آن حق مصاحبه رسانه‌ای را نداشتند.
 3. در صحنه کلوپ در انقلاب‌های ماتریکس، مروونژی‌ها کراوات خود را به طرح مروونژی بسته‌اند.
 4. در روز اول تیراندازی هوگو ویوینگ آسیب دید و مجبور شدند یک پولیپ را از پایش خارج کنند. زمانی که می‌خواستند به‌جای او بازیگر دیگری بیاورند متوجه شدند که نباید این بازیگر را از دست بدهند، بنابراین برنامه فیلم‌برداری را طوری تغییر دادند که بازی او در انتهای فیلم‌برداری باشد.
 5. حدود ۹۷% لوازم ماتریکس بارگذاری مجدد بعدها بازیافت شدند. چندین تن چوب به مکزیک فرستاده شد تا با آن خانه بسازند و تمام ۳۰۰ خودروی GM مخصوص فیلم‌برداری بازیافت شده و از فلز آن‌ها استفاده شد.
 6. حین فیلم‌برداری صحنه هلیکوپتر در سیدنی استرالیا در فیلم ماتریکس، به دلیل محدودیت‌های ممکن نزدیک بود فیلم‌برداری متوقف شود، اما قوانین ولز جنوبی (New South Wales) به‌گونه‌ای تغییر داده شد که فیلم‌برداری ممکن شود.
 7. در صحنه پایانی انقلاب‌های ماتریکس، اراکل در حالی بر روی صندلی نشسته که پلاکاردی در دستش دارد و بر روی آن نوشته‌شده “به یاد توماس اندرسون”.
 8. نقش سوئیچ در ابتدا قرار بود توسط دو بازیگر دوجنسه ایفا شود. سپس قرار شد توسط یک بازیگر مرد ایفا شود که در فیلم به‌عنوان یک بازیگر زن نشان داده شود و نامش سوئیچ باشد. به عقیده برادران وارنر این مسئله بسیار پیچیده بود و نهایتاً بلیندا مککلوری (Belinda McClory) تمام نقش را به عهده گرفت.
 9. در صحنه آخر فیلم ماتریکس نئو در یک سفینه بیدار می‌شود. ریوز برای اینکه برای این قسمت آماده شود ۱۵ پوند کم کرد و موهای کل بدنش را تراشید تا ظاهر لاغرتری داشت باشد.
 10. ماتریکس بارگذاری مجدد در زمان خودش پرامتیازترین فیلم تاریخ بود و بیش از ۷۵۳ میلیون دلار در گیشه فروش داشت. این فیلم توانست فیلم “پلیس بورلی هیلز” (Beverly Hills Cop) را که از سال ۱۹۸۴ این عنوان را داشت شکست دهد. اما سال بعد این افتخار را به فیلم “مصائب مسیح” (The Passion of the Christ) واگذار نمود.
 11. فیلم ماتریکس در ۴ بخش که نامزد شده بود برنده جایزه شد: بهترین ویرایش فیلم، بهترین صدا، بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین ویرایش صدا.
 12. براساس گفته‌های طراح لباس معروف کیم برت (Kym Barret)، به دلیل بودجه کم لباس ترینیتی از پارچه ارزان تهیه‌شده بود. کت نئو هم چندان گران نبود. این کت از جنس پشم بود که مقدار زیادی از آن به ارزش ۳ دلار تهیه می‌شد.
 13. سین کانری (Sean Connery) برای نقش معمار انتخاب شده بود اما چون مفهوم فیلم را درک نکرد این پیشنهاد را رد کرد.
 14. سامسونگ بر اساس گوشی‌های استفاده‌شده در ماتریکس بارگذاری مجدد، ۱۰۰۰۰ گوشی موبایل تولید کرد (مدل SPH N۲۷۰) که پس از نمایش فیلم به‌سرعت فروش رفت.
 15. همه اتفاقاتی که درون ماتریکس رخ می‌دهد با ته‌مایه رنگ سبز نمایش داده می‌شود، گویی از پشت مانیتور کامپیوتر آن را تماشا می‌کنید، درحالی‌که صحنه‌های دیگر به رنگ آبی هستند. آبی کمترین رنگی بود که در این فیلم نشان داده شد زیرا کارگردان تصور می‌کرد که رنگ آبی کمتر از باقی رنگ‌ها در طبیعت استفاده می‌شود، درحالی‌که رنگ آبی کمتر از باقی رنگ‌ها در طبیعت دیده می‌شود. صحنه برخورد موفیوس و نئو که نه در دنیای واقعی دیده می‌شود نه در دنیای ماتریکس، به رنگ زرد دیده می‌شود.
 16. در حین فیلم‌برداری مچ پای کری آن ماس (Carrie-Anne Moss) پیچ خورد اما برای اینکه او را تعویض نکنند این مشکل را تا پایان فیلم‌برداری آشکار نکرد.
 17. در صحنه‌های ابتدایی تاریخ حک‌شده بر روی برنامه ردیابی گوشی “۲/۱۹/۹۸” است و تاریخ حک‌شده بر روی برنامه ردیابی گوشی در صحنه پایانی “۹,۱۸/۹۹” است. به این معنا که حوادث فیلم در طی ۱۹ ماه رخ داده است.
 18. در صحنه “زن قرمز پوش” از تعداد زیادی دوقلو استفاده شده تا مفهوم تکرار خیالی برنامه در ماتریکس را نشان دهد. اگر این صحنه را دوباره تماشا کنید می‌بینید که مردی که در ابتدای صحنه با موهای مرتب و عینک آفتابی دیده می‌شود، در پایان صحنه به‌عنوان یک افسر پلیس دوباره نشان داده می‌شود.
 19. ماتریکس بارگذاری مجدد در ابتدا در مصر توقیف شده بود زیرا صحنه‌های خشونت‌آمیز داشت و خلقت انسان را زیرسوال می‌برد و این مسائل با باورهای مذهبی مردم آن کشور در تضاد بود.
 20. برای درک بهتر ماتریکس، بازیگران و عوامل آن باید اثر “وانمود و شبیه‌سازی” (Simulacra and Simulation) از ژان بودریار (Jean Baudrillard) را می‌خواندند.
 21. ماتریکس بارگذاری مجدد برترین فیلم پخش‌شده است زیرا در حین نمایش ۸۵۱۵ نسخه از آن به فروش رفت.
 22. گلوریا فاستر (Gloria Foster) که نقش اوراکل را ایفا کرد قبل از اینکه بتواند در نسخه‌های انقلاب‌های ماتریکس و ماتریکس را وارد کنید “Enter the Matrix” به ایفای نقش بپردازد از دنیا رفت و ماری آلیس (Mary Alice) در دو پروژه دیگر جایگزین او شد. واچوفسکی ها بازیگر را عوض کردند زیرا تصور می‌کردند مورفیوس و ترینیتی به این مسئله توجه نمی‌کنند یا اگر هم برایشان عجیب باشد این موضوع را نشان نمی‌دهند.

دانلود فیلم ماتریکس ۴ با لینک مستقیم , دانلود فیلم ماتریکس ۴ دوبله فارسی

دانلود فیلم ماتریکس ۵ با لینک مستقیم , دانلود فیلم ماتریکس ۵ دوبله فارسی

 • برنده جایزه اسکار بهترین تدوین
 • برنده جایزه اسکار بهترین جلوه‌های تصویری
 • برنده جایزه اسکار بهترین تدوین صدا
 • برنده جایزه اسکار بهترین میکس صدا
 • برنده جایزه بافتا بهترین جلوه‌های صوتی
 • برنده جایزه بافتا بهترین صدابرداری
 • برنده جایزه ساترن بهترین جلوه‌های تصویری
 • برنده جایزه ساترن بهترین کارگردان

فیلم ماتریکس

new sequel trilogy for ”The Matrix” with Warner Bros. will hit the cinemas in 2017. However whether Keanu Reeves will still be in the lead role, or any other details were not available on the website.

”The Matrix” starring Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving, and Joe Pantoliano is a block buster film which did a business of $463.5 million in the box office. This science fiction action film was released in 1999. Village Roadshow Pictures, Groucho II Film Partnership and Silver Pictures had produced the movie.

The plot revolves around Thomas Anderson (Keanu Reeves) who is a computer programmer and living a double-life under the hacker alias “Neo.”

”Matrix Reloaded” which was released in 2003 in the US and Australia is a sequel to ”The Matrix”. This movie like the original one was written and directed by ”The Wachowski Brothers”.

This movie kept the lead cast same. The story is a continuation of the original saga. Six months after the events of the first film, Neo (Keanu Reeves) and Trinity (Carrie-Anne Moss) are now lovers and the story takes off from there. This movie did even a better business compared to the original one and managed to scoop up $742.1 million in the box office.

This movie was nominated for the Academy awards and finally bagged several awards including BMI Film & TV Awards, Teen Choice Awards for Choice Movie – Drama/Action Adventure and a few others.  

”The Matrix Revolutions” is the third instalment of the ”Matrix Trilogy” and was released six months after the second sequel. The cast was pretty much the same and the movie made only $427.3 million in the box office.

دانلود فیلم

۴.۳/۵ - (۲۲ امتیاز)
۴.۱۵ avg. rating (۸۳% score) - ۱۳ votes