سایت سینمایک ( تیم سانسور 3AN3OR ) | مرجع تولید محتوای سینمایی رسانه های VOD با حرفه ای ترین روش های روتوسکوپی و طراحی لباس بدون تاثیر در خط داستانی فیلم

بیوگرافی جرج کلونی

بیوگرافی جرج کلونی : جرج تیموتی کلونی George Clooney زادهٔ ۶ مه ۱۹۶۱ در ایالت کنتاکی USA بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و کارگردان برندهٔ جایزه اسکار وگلدن گلوب است.

بیوگرافی جرج کلونی

بیوگرافی جرج کلونی

جرج کلونی در سال ۲۰۰۵ برای فیلم سیریانا جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۳ موفق شد جایزه اسکار بهترین فیلم را برای تهیه‌کنندگی فیلم آرگو دریافت نماید.

 

بیوگرافی جرج کلونی : جورج درخانواده ای معروف در زمینه تجارت وهنر به دنیا آمد پدر جورج ، «نیک کلونی » مجری رادیو و تلویزیون بود و عمه جورج ، رزماری کلونی نیز خواننده بود. خانواده جورج از کاتولیکهای بسیار متعجب بودندو همه مسائل و احکام دین خود را رعایت می کردند و جورج در چنین خانواده ای پرورش یافت دوران دبستان و دبیرستان خود را در لکسینگتون گذراند و برای تحصیلات دانشگاهی به شمال کنتاکی رفت ، او علاقه زیادی به درس و تحصیل نداشت و همیشه بهانه ای می آورد تا بار مسئولیت درس خواندن فرار کند. در کلاسهای دانشگاهی خود شرکت نمی کرد.علاقه او به کار در خرید و فروش اجناس و کالاهارا در آنجا بگذراند و خرید و فروش که البته به کار در رادیو و تلویزیون نیز گرایش داشت ، لذا پس از پایان تحصیلات توسط پدرش به کار گویندگی درتلویزیون مشغول شد که اولین کارش محسوب می شد در همان زمان پسرخاله اش میکل فریر به لکسینگتون آمده بود تا در آنجا فیلم کوتاهی درباره اسبهای مسابقه ای تهیه کند، به جورج هم نقش کوچکی داد به این ترتیب جورج وارد عرصه بازیگری شد و با ایفای نقش هر چند کوچش استعداد خود را در این زمینه نشان داد. از سویی دیگر با کار در تلویزیون توانست راه خودرا در رشته بازیگری باز کند و اولین نقش خود رادر سریال تلویزیونی اتاق اورژانس که ازبرنامه های پربیننده تلویزیون آمریکا بود اجراکرد و مورد توجه همگان قرار گرفت .

بیوگرافی جرج کلونی

بیوگرافی جرج کلونی

جورج تصمیم گرفت نزد عمه اش «رزماری کلونی » به لس آنجلس برود تا شایدبتواند در آنجا یعنی هالیوود دنیای هنرپیشگان کاری پیدا کند، پس در سال ۱۹۸۲ راهی لس آنجلس شد اما یکسال بیکار بود و تنها از طریق عمه اش حقوقی ناچیز دریافت می کرد در عوض راننده عمه اش شده بود و او را به سرصحنه می بردتا برنامه اجرا کند. جورج از این وضعیت ناراضی بود و به دنبال کار می گشت . بالاخره در یک کارگاه ساختمانی و همچنین یک کمپانی فیلمسازی کار پیدا کرد. اولین کار رسمی او در لس آنجلس ، کار در شرکت تجاری ژاپنی پاناسونیک بود. درسال ۱۹۸۴ جورج کار سینما را با اجرای نقشی کم اهمیت در فیلمی بازی کرد که حتی درمرحله پخش نرسید اما توجه تهیه کنندگان را به خود جلب کرد. او دلسرد نشد بلکه به بازی در فیلم های سینمایی علاقمند شده بود. و احساس می کرد اگر پا در این عرصه بگذارد به موفقیت دست می یابد او با قیافه ای جدی ، مصمم و خوش تیپی که داشت نظر کارگردانان را به خودجلب کرد. جورج از اینکه توانسته بود، راهی به سینما پیداکند، بسیار خوشحال بود. بازی او در فیلم های یک روز خوب با خارج از دید در کنار جنیفرلوپز در سال ۱۹۹۸، از طلوع تا غروب ، ای برادر کجایی و طوفان کامل که اکثر موضوعشان درباره دزدی و پلیسی بود. او را به بالاترین درجات موفقیت و شهرت رساند. اکنون او به یک ستاره هالیوود تبدیل شده بود ودر سال ۲۰۰۰ به عنوان یک هنرپیشه فعال درهالیوود معرفی شد. درسال ۱۹۸۲ او با یک هنرپیشه هالیوودی به نام «تالیا بالسام » ازدواج کرد. اما پس از ۳ سال از هم جدا شدند جورج کلونی هنرپیشه ای است که در بیشترفیلم هایی که بازی کرده ، موضوع ، آنها به دزدی مربوط و تاکنون توانسته که به موفقیت های زیادی دست پیدا کند .

بیوگرافی جرج کلونی

شرکت ساخت تکیلای کلونی و شریکانش به نام «کازامیگوس» در ماه ژوئن گذشته یک میلیارد دلار فروش رفت.کلونی می گوید حالا که پول دارد می تواند فیلمهایی را بسازد که خودش دوست دارد. به گفته او در ۱۵ سال اخیر هم اگر به اصرار و اراده خودش نبود بسیاری از فیلمهایش هرگز تولید نمی شدند.جرج کلونی اضافه کرد که شرایط سیاسی کنونی نیز به او انگیزه می دهد تا وارد دنیای سیاست شود.او گفت از زمانی که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شده است خیلی ها به او پیشنهاد کرده اند تا وارد سیاسی بشود و حتی نامزد ریاست جمهوری.او تاکید کرد که همیشه به سیاست علاقه داشته است. پدرش نیز نامزد کنگره آمریکا شده بود و او بر این باور است که شاید اگر وارد سیاست شود بتواند تاثیر مثبتی داشته باشد.جدید ترین اثر سینمایی جرج کلونی فیلم سابربیکن است که وی آن را نوشته و کارگردانی کرده است.

این فیلم با بازی مت دیمون، جولین مور و اسکار ایزک در حال حاضر در سینماهای آمریکا و دنیا در حال اکران است.

ارائه کننده: سایت سانسور

منابع:

Wikipedia en,parnaz,usa mag,3an3or

Rate this post
۰.۰۰ avg. rating (۰% score) - ۰ votes